Novinky

Novinky

15
Úno
2017

B:TECH dokončil zakázku pro jednoho z největších výrobců velkoplošných materiálů na bázi dřeva

Společnost B:TECH v únoru úspěšně dokončila zakázku pro zákazníka z oblasti výroby velkoplošných materiálů na bázi dřeva. V jednom z jejích dřevozpracujících závodů rozšířila vzduchové třídiče.

Pracovníci společnosti B:TECH během čtyř měsíců dokončili projekt rozšíření vzduchových třídičů středové a povrchové třísky pro největšího výrobce dřevotřískových desek v Česku. Práce na projektu podle obchodního manažera společnosti B:TECH Martina Špetla začaly v říjnu loňského a skončily v únoru letošního roku.

„Nové technologické zařízení je řazeno paralelně ke stávajícím třídičům a takto se předpokládá i jeho praktické provozování,“ doplňuje k tomu Špetl.

Kvůli tomu bylo podle něj nutné nové elektroinstalace řešit tak, aby bylo možné paralelní větve technologie provozovat odděleně a v různých kombinacích přesně podle požadavků provozovatele.

Projekt byl o dodávkách a montáži distribučních a technologických elektroinstalací včetně kompletního uvedení do provozu ve spolupráci s technology koncového zákazníka.

Součástí dodávek ze strany společnosti B:TECH je kompletní řízení provedené pomocí řídícího systému Siemens S7 – 400 a vizualizace WINCC včetně příslušících komponentů a licencí.

Instalace nové technologie byla provedena v prostoru dnešního vzduchového třídění. Příslušející instalace jsou naopak řešeny ve volných prostorách rozvodny R1 linky DTD2.