Novinky

Novinky

18
Dub
2017

B:TECH převzal poděkování hejtmana za přínos v oblasti společenské odpovědnosti

Společnost B:TECH získala od Kraje Vysočina poděkování za přínos v oblasti společenské odpovědnosti firem. Diplom v podvečer 10.4.2017 převzal z rukou hejtmana Jiřího Běhounka generální ředitel společnosti B:TECH Igor Zahrádka. Předání se konalo v rámci 2. ročníku slavnostního vyhlášení Cen hejtmana kraje Vysočina.

CSR Jihlava  

Hejtmanství v soutěži ocenilo firmy, které se vedle své podnikatelské činnosti věnují i dalším společenským aktivitám např. sociální problematice, životnímu prostředí, podpoře, nadstandardní péči o zaměstnance vzdělávání nebo podpoře regionu. Do 2. ročníku soutěže se přihlásilo 31 subjektů, o pět více než před rokem.  „Zvyšující se zájem o soutěž mezi velkými i malými firmami, veřejnou správou měst i obcí nás přesvědčuje, že subjektům se sídlem na Vysočině nechybí smysl pro odpovědné chování vůči zaměstnancům, klientům, podnikatelskému i životnímu prostředí,“ řekl při slavnostním vyhlášení výsledků hejtman Vysočiny Jiří Běhounek. Všichni ocenění jsou podle něj vzorem pro své okolí. Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost se vedení kraje rozhodlo udělovat, aby podpořilo koncept společenské odpovědnosti. Cílem soutěže je mimo jiné vyzvednout práci všech, kteří věnují péči svému okolí nad rámec svých povinností, a poukázat na dobré praxe firem, měst a společností.

 Evropská komise definovala společenskou odpovědnost v roce 2011 jako odpovědnost firem za dopad jejich činnosti na okolí. Firmy a instituce, které tyto zásady přijaly, si dobrovolně stanovují vysoké etické standardy, snaží se minimalizovat negativní dopady na životní prostředí, pečují o své zaměstnance, udržují s nimi dobré vztahy a přispívají na podporu regionu, v němž podnikají.

„Společenské odpovědnosti věnujeme pozornost již řadu let, ale teprve letos jsme se rozhodli přihlásit do této prestižní soutěže. Zaměřujeme se na podporu regionu v oblasti sportovních aktivit a vzdělávání mládeže. Naše společnost je generálním partnerem Havlíčkobrodského půlmaratonu, který si úspěšně buduje svou tradici. Řadu let se angažujeme v popularizaci technických oborů a tím přispíváme k rozvoji konkurenceschopnosti našeho regionu.  Pravidelně otevíráme dveře naší společnosti mladé generaci a pořádáme exkurze pro základní a střední školy. V loňském roce jsme v našich prostorách pod záštitou AZ Centra zahájili elektrotechnický kroužek pro děti od 9  do 18 let, který  přibližuje mladým lidem svět techniky,“ říká Igor Zahrádka, generální ředitel společnosti.