Novinky

Novinky

18
Led
2016

Oživení technologie pivovaru v čínském Handanu

Jednou z mnoha zemí, ve které B:TECH v loňském roce zanechal svou stopu, je Čína, která se řadí mezi ajiské tygry. 400 km jihozápadně od hlavní metropole Pekingu, ve městě Handan, byl na základě konceptu “projektu na zelené louce” vystavěn pivovar, který je exkluzivním producentem piva značky König Ludwig Weis a König Ludwig Dunkel v Číně.

Úkolem našich specialistů byl vývoj softwaru pro PLC a vizualizaci společně s oživením technologie právě pro tento pivovar. Technologie je řízena dvěma PLC Siemens řídícími systémy pro varnu a spilku s filtračním zařízením. Vizualizace je pak založena na sytému Iltis.

Tým B:TECHu sestával ze tří softwarových specialistů, kteří se v průběhu tří měsíců podíleli na oživení technologie tří částí pivovaru. Kromě úspěšného dokončení projektu se jim rovněž podařilo vyřešit řadu otázek týkajících se plného využití výrobní kapacity pivovaru a získat si přátele mezi tamními pracovníky. Zkušenost s čínskou kulturou a tradicemi pak byla už jen příjemným uzavřením tohoto projektu.