Z Vysočiny

realizujte projekty do celého světa

Zamilovali jste si Vysočinu stejně jako my? Nechcete se kvůli své vysněné práci stěhovat do velkého města nebo denně hodiny dojíždět? Vyrostli jste zde nebo vás kraj Vysočina okouzlil nedotčeným přírodním bohatstvím, čistým životním prostředím a množstvím historických památek? Hledáte právě tady možnosti kariérního růstu a své profesní odbornosti? Společnost B:TECH nabízí každoročně řadu zajímavých pracovních příležitostí přímo v Havlíčkově Brodě, na Vysočině.

Aktuálně přijímáme specialisty pro programování PLC/DCS/SCADA. Posilujeme tým procesní automatizace. V hledáčku máme PLC programátory pro projekty v segmentu potravinářství, logistiky, hydroenergetiky, chemického průmyslu či výrobní automatizace. Už máte zkušenosti? U nás si můžete vybrat, kam budete směřovat svůj profesní rozvoj. Nemáte zatím moc zkušeností? Nevadí! Zaškolí vás zkušený kolega. Přečtěte si příběhy několika z nich.

 

OD OŽIVOVÁNÍ PIVOVARU V ČÍNĚ K VÝVOJI ROBOTICKÝCH PRACOVIŠŤ

 

O svůj příběh se s vámi podělí náš kolega Stanislav Novotný, softwarový specialista oddělení výrobní automatizace. Standa začínal v B:TECH v roce 2012. Za ta léta zvládnul v rámci různých oddělení a různorodých projektů doslova objet celou zeměkouli, tedy vyjma Antarktidy.

 

Nastoupil jako absolvent hned po škole a po zhruba 3 měsících zaškolování dostal příležitost zapojit se do projektu tvorby nového filtru v pivovaru v Číně. K ruce mu byl zkušený tým kolegů, kteří mu v procesu zaškolování přímo na místě v Shanghaji pomáhali. Náročné situace řešili společně a on měl možnost se postupně do projektu plně zapojit.

 

Dalším projektem, na který rád vzpomíná je projekt Bentley pro oblast automotive, odehrávající se v Crewe, Anglii. Projekt byl náročný hlavně z pohledu organizace práce. Časté byly noční směny. Jeho zodpovědností bylo připravit SW na PLC řídící robotický ohýbací stůl pro lemování karoserie. "Možnost pracovat na tak legendárních autech jako je Bentley, s bonusem vidět karoserii Bentajga dřív než byla představená veřejnosti, bylo prostě skvělé", komentuje projekt s odstupem. 

 

Práce na projektu v Malajsii pro světového výrobce soft drinků v rámci oddělení, které nasazuje systémy MES, byla asi to nejnáročnější, co Standa na projektech zažil. Podílel se zde na aktualizaci nového systému sběru dat ze 6 plnících linek a přidání jedné nové. Integrovaný systém našeho technologického partnera byl v té době úplnou novinkou. Obsahoval také řadu zákaznických úprav speciálně pro tohoto provozovatele, takže Standa zde do značné míry v rámci oživení fungoval jako spojka mezi zákazníkem a vývojářem technologického partnera.

 

Požadavků ze strany koncového zákazníka bylo mnoho a bylo velmi náročné všem vyhovět. Pozitivní ale bylo, že zákazník měl jasnou představu o výsledku a věděl, co od systému očekává. Výsledek nakonec přinesl spokojenost. Standu navíc zaujala lokalita. V Malajsii byly fajn lidé a výborné jídlo. Kuala Lumpur je krásné velkoměsto, které nabízelo zajímavý kontrast vůči venkovu, kde kolegové bydleli a pracovali.

 

Zaujaly vás naše projekty z oblasti robotizace? Chcete se dozvědět více o tom, co a pro koho děláme. Podívejte se na naše stránky o robotizaci. 

 

Standa, jak sám popisuje, se v určité životní fázi dostal v B:TECH na hranu svých možností a nevěděl, zda nebude muset ze společnosti odejít. Cestování za vzdálenými projekty ho po letech začalo unavovat. V B:TECHu si ale nenecháme šikovné lidi proklouznout a proto jsme Standovi nabídli novou pracovní výzvu. Šlo o pozici softwarového specialisty v oddělení výrobní automatizace a robotizace, kde již není potřeba cestovat do zahraničí, a on si tak dále může plnit svůj profesní sen. 

 

 "V B:TECH oceňuji nejvíce týmovou spolupráci na každém projektu a otevřenou komunikaci s kolegy, kteří umí táhnout za jeden provaz. Líbí se mi styl práce. Jsem "u toho" od začátku do konce, podílím se na vývoji stroje, mohu se vyjádřit k vývoji konstrukce a jsem také zapojen do finální fáze projektu, tedy uvedení zařízení do provozu. Přesně vím, na co můžeme být hrdí," doplňuje ke svému desetiletému působení ve společnosti Standa.

Fotogalerie

JEDNOU PROGRAMÁTOR, VŽDYCKY PROGRAMÁTOR

 

O svoji cestu ve společnosti se s námi podělil také kolega Pavel Vraspír, náš technický lídr zastřešující vývoj softwaru pro segment procesní automatizace. Pavel stál u vůbec prvních projektů před 22 lety, kdy byla společnost pod názvem Bohemian Technology založena. Patří mezi naše nejzkušenější kolegy. 

 

V průběhu let se svou odborností vypracoval do role technického lídra, ale jak sám dodává: "Jednou programátor, vždycky programátor." Na projektech se nejraději nechá vtáhnout přímo do samotné realizace. Zůstává tak tělem i duší u zákazníka, kde může být také opravdovou oporou juniorním kolegům v týmu a přirozeně tak pomoci jejich profesnímu růstu.

 

Má za sebou řadu projektů z oblasti mlékárenství, důlního průmyslu, měřící techniky, Oil &Gas nebo energetiky. Disponuje zkušenostmi jak z oblasti diskrétní tak procesní automatizace. Jeho rukopis nesou také technicky náročné a nestandardní projekty jako například řízení odjímatelných kráčivých jednotek pro Severočeské doly nebo řízení chemické úpravy vod pro elektrárnu v Pákistánu.

 

Jako svou největší technickou výzvu vnímá projekt ze segmentu Oil & Gas na Gibraltaru. Tato zakázka procesní automatizace pro skladování a zplyňování jednoznačně vybočovala svou velikostí, technickou náročností, ale především velmi přísnými požadavky na zajištění bezpečnosti provozu.

 

Chcete se dozvědět více o tom, jak projekt na Gibraltaru probíhal? Seznamte se s příběhem z jeho realizace.

 

I přesto, že je Pavel povahou spíše individualista jak sám říká, týmovou spolupráci v B:TECH skutečně oceňuje. Úzká spolupráce v týmu je totiž pro úspěšné zvládnutí projektu jedinou možnou cestou. Za roky svého působení si mohl osahat různé technologie a právě různorodost platforem ho na práci, která by mohla po tolika letech vypadat jednotvárně, opravdu baví. 

 

"Každý pracovní den je pro mě jiný, jedno však zůstává celé ty roky neměnné. Žiju v Havlíčkově Brodě, mohu si tedy dopřát ten přepych denně si tzv. vyčistit hlavu a chodit do práce a z práce pěšky,“ dodává Pavel. A my co ho známe, potvrzujeme, že by se podle něj daly seřizovat hodinky.   

Fotogalerie

O čem bude vaše práce

 • Programování PLC a HMI zejména Siemens
 • Dáte technologiím život a uvedete je do provozu - v ČR i v zahraničí 
 • Komunikace se zákazníky

 

Hledáme právě vás? Aktivně se zajímáte o techniku a automatizaci?

 • Máte SŠ/VŠ vzdělání v oboru elektro  
 • Minimálně1 rok praxe v programování
 • Umíte alespoň základně pracovat s řídícími systémy PLC a HMI - Siemens Tia, S7, PCS7, WinCC (co neumíte, naučíme vás)
 • Platnou vyhlášku č. 50/1978 Sb. uvítáme
 • Vlastníte řidičský průkaz sk. B 
 • Domluvíte se anglicky, základy do začátku postačí

 

 

Bude se Vám u nás líbit? 

 • Naše firemní kultura je přátelská a otevřená, jsme hrdí na svoji práci
 • Nebudete na nic sami, adaptaci a zaškolení máme promyšlené
 • Na svůj tým se vždy můžete spolehnout
 • Podporujeme vzdělávání a rozvoj, máme naši Automation academy
 • Jsme flexibilní a umožňujeme i práci na home office
 • Během 5 týdnů dovolené naberete síly
 • Bavíme se společně, organizujeme akce pro kolegy i jejich rodiny 
 • Výborně tu vaří v naší moderní jídelně, na oběd vám přispějeme
 • Naši obchodní partneři poskytují zvýhodněné služby

 

Máte jasno v tom, že by nám to mohlo klapat? Podívejte se, jaké pozice aktuálně obsazujeme.