poznávám celý svět
Přinášíme vám rozhovor s kolegou Jirkou Jarošem, který Vám přiblíží svoje začátky v naší společnosti. Studoval jihlavskou průmyslovou školu. Jako středoškolák se před lety při futsale seznámil s generálním ředitelem společnosti B:TECH Igorem Zahrádkou. Tehdy čerstvě plnoletý Jiří Jaroš netušil, že mu tohle setkání začne formovat profesní život. Během vysokoškolského studia s námi zůstal v kontaktu formou brigád a během posledního ročníku bakalářského studia na VUT již pracoval na částečný úvazek. V rozhovoru, který vznikal v roce 2017, se s vámi podělí o svůj příběh.

Jirko, vzpomeneš si ještě, co ti tenkrát Igor řekl?
Vlastně mi firmu představil. Řekl, co přesně dělají, čím se zabývají a mě to zaujalo tak, že jsem se o to začal víc zajímat. Když jsem pak střední školu úspěšně absolvoval, tak jsem se přišel do firmy zeptat, jestli by nebyla možnost nějaké brigády – například jednou týdně. Tehdy to ale ještě nevyšlo.
Tebe to ale neodradilo…
Vůbec ne. Dalo by se říct, že právě naopak. Řekl jsem si, dobře a šel jsem na vysokou s tím, že to zkusím znovu o něco později. V průběhu posledního ročníku už jsem ale potřeboval vědět, kam svoje kroky nasměruji dál, a dostal jsem nabídku brigády právě v B:TECHu, kde jsem měl na jednom z oddělení kreslit vizualizace.
Co bylo pak?
Ještě než jsem dokončil bakalářské studium, tak jsem od vedení společnosti dostal nabídku smlouvy na částečný úvazek, což pro mě bylo skvělé. Už proto, že jsem mohl dva dny studovat a tři dny docházet do práce. Tehdy to byl naprosto ideální model, jak skloubit práci a zároveň studium. Jakmile jsem studium dokončil, nastoupil jsem ve společnosti na plný úvazek.
Proč jsi nakonec přijal pracovní nabídku v B:TECHu?
Jeden z hlavních důvodů, proč jsem chtěl pracovat pro společnost B:TECH byl ten, že jsem jako mladý kluk po škole, chtěl hodně cestovat, poznat svět. Pracovní nabídka, kterou jsem dostal, byla skvělá v tom, že můj úvazek je z přibližně 50 procent o cestování.
Jak celý pracovní proces vůbec probíhá?
Dva tři měsíce na oddělení píšeme software a přibližně stejně dlouhou dobu ho následně oživujeme přímo u zákazníka. Pro příklad – nyní jsme dopsali software pro pivovar v Kamerunu, kam bych měl odletět v červnu letošního roku. Nedávno jsem se vrátil ze Švédska, kde jsem pomáhlal na projektu přímo v tamní automobilce Volvo.
Takže cestuješ často…
Je to takový benefit, protože, když vás baví cestovat a zároveň máte možnost to propojit s prací, tak je to z mého pohledu naprosto ideální. Jsem mladý člověk, který nemá prakticky žádné závazky, takže pracuji a zároveň poznávám svět. Ideální. Mám vedle sebe kolegy, kteří v B:TECHu pracují 15 let, mají rodinu, děti a cestují také, takže pak je to o osobním nastavení každého.
Stíháš poznat město, jeho kulturu, načerpat zážitky?
Záleží na několika faktorech. Jak ten samotný projekt běží, protože od toho se odvíjí, kolik máme volna. Kolegové byli například v Africe. To je kontinent, kam se člověk běžně nedostane, takže se snažíte toho z té země poznat co nejvíc. Od kolegů, kteří působili v USA, vím, že stihli projet celkem šest států. Cestovali každou neděli, když měli volno.
Co děláš ve volném čase?
Rád vařím. Ono se to hrozně hodí, protože ve chvíli, kdy při plnění pracovních povinností nebydlíte zrovna na hotelu, ale třeba v apartmánu nebo bytě, tak se nechcete stravovat jako nějaký student. Přílohy vynechávám. Jsem „masař“ preferuji kuřecí a hovězí. Ve volném čase hraji futsal a fotbal.


Jirka s kolegy na utkání Česko vs. Švédsko v rámci Euro Hockey Tour, 9. 2. 2017 Göteborg, Švédsko.
AKTUÁLNÍ PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI
Jaké u nás aktuálně obsazujeme pracovní pozice? Koho hledáme a co novým kolegům nabízíme? Podívejte se do výpisu volných pracovních míst a ozvěte se nám. První krok je na vás.