Vybrané

reference

50

zemí

ročně

Vybrané

reference

50

zemí

ročně

Případové studie

Každý projekt má svůj příběh, na jehož štastném konci je spokojený zákazník a funkční technologie. Některé z projektů se nám obvzlášť zaryly pod kůži a chceme se o to s vámi podělit. Přečtěte si příběhy z jejich realizace a nechte se vtáhnout do děje.

Na začátku našeho příběhu byl požadavek provozovatele vodní elektrárny na modernizaci řídicího systému. Hlavní očekávání od nového řízení zněla dostupnost, flexibilita a škálovatelnost. Svoji roli sehrály reference na podobných zařízení pro zvýšení spolehlivosti a ochrany proti výpadkům. Očekávala se také otevřenost systému pro další rozšíření v budoucnosti. Jasnou volbou pro nás v tomto případě byla platforma PCS 7. Jaké jsme zvolili technické řešení a které hlavní výhody to přineslo zákazníkovi?  

Oživení energobloku v ostrovním provozu bylo výzvou z pohledu techniky, ale i lokality. Nachází se v Iráku. Příběh výstavby energobloku pro cukrovar zhruba 100 km od Bagdádu v Iráku se pro nás začal psát v roce 2014. Šlo o první fázi projektu pro společnost EKOL, která je dodavatelem technologie. Na projektu se podílíme dodnes. Tehdy jsme spolupracovali na oživení 2 protitlakých turbín, 2 plynových kotlů a pomocných technologií. V roce 2019 přišlo pokračování v podobě rozšiřování energobloku. Na scéně máme 2 nové výkonnější turbíny, 2 nové kotle a pomocnou technologii. Řízení nových technologií se odehrává v redundantním systému na platformě Siemens PCS 7.

Pro naše působení na trhu mlékárenského průmyslu byla spolupráce na projektu pro mlékárnu Moravia Lacto v Jihlavě zlomová. A začala poněkud netradičně. Téměř záchrannou akcí, kdy jsme byli přizváni dokončit rozpracovanou integraci technologie. Díky této akci a i z důvodu své velikosti a stability jsme se stali preferovaným dodavatelem automatizace pro celou skupinu INTERLACTO. Ta zahrnuje mlékárny v Jihlavě, Opočně a Olešnici. Posílili jsme také spolupráci se společností, která zajistila dodávku technologie a nyní společně realizujeme projekty pro mlékárny a sýrárny v Německu a dalších zemích.

V pozadí obrovské skály, typické pro stát Gibraltar, probíhala realizace jednoho z významných projektů v oblasti Oil&Gas, který jsme realizovali v průběhu let 2017 – 2019. Na začátku našeho příběhu stálo rozhodnutí vystavět v této lokalitě nový typ elektrárny. Původní dieselové generátory jsou nyní z části nahrazovány generátory na zemní plyn. Dodávkou plynu pro novou elektrárnu byla pověřena společnost SHELL. Generálním dodavatelem řešení pro stáčení, skladování a zplyňování LNG se stala společnost CHART FEROX, a.s., náš dlouholetý zákazník v oblasti procesní automatizace. Společně máme za sebou již desítky projektů. Spolupráce na tomto projektu naši společnost posunula v oblasti funkční bezpečnosti, na výsledek jsme hrdí.

„Někdy jsem se u práce úplně zapomněl. Zabral jsem se do ní tak, že jsem ztratil pojem o čase. Hodně mě to bavilo a výsledek mi udělal radost,“ ohlíží se za zakázkou v oblasti potravinářského průmyslu mladý softwarový inženýr firmy B:TECH Jakub Beránek. Ve městě Falkenhain poblíž Lipska teď „jeho“ robot pomáhá vyrábět sýry

Jedna z činností, která je často nahrazována pomocí automatizovaných nebo robotických linek je značení, kontrola a manipulace produktu. Výhodou robotického řešení je možnost následné úpravy funkce robotu v případě změny technologického postupu (jeho etiketování, balení, hmotnosti a podobně). Zadání našim specialistům znělo: nalézt moderní řešení pro vkládání balíčku etiket do krabic s následnou paletizací a nahradit tak náročnou práci manipulantek. Z výsledku máme radost!

Havlíčkobrodská firma B:TECH v roce 2016 v dalekém Mexiku vdechla život komplexu výrobních, provozních a administrativních budov největšího světového výrobce kol z lehkých kovů pro automobily. Byla to do té doby největší zakázka a první projekt kompletně dodávaný na klíč v zámoří.

„Když po měsících práce a starostí vidíte, jak všechno klape, roboty jezdí, předávají si díly a všechny operace bezchybně běží, je to nádhera. Robotí koncert“, usmívá se Marek Prokš, když se ohlíží za jednou z největších zakázek společnosti B:TECH v oblasti automotive. Předchozí projekty B:TECHu například pro „královskou“ značku Bentley nebo severské Volvo přivedly firmu k další zakázce v produkci automobilů.