ELEKTOTECHNICKÝ KROUŽEK

PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Milujeme techniku a svoji práci a chceme se o to podělit s novou generací. Elektrotechnický kroužek byl založen v roce 2016. jeho cílem je přivést do našeho oboru nové talenty. Inspirovat mladé techniky a sdílet s nimi lásku k oboru. Pomoci jim připravit se na studium technických oborů. Vedou ho zkušení odborníci z praxe, zaměstnanci společnosti B:TECH a.s., a pomáhají jim dnes už také jeho vlastní účastníci.

Noví účastníci se během školního roku seznámí se zapojováním jednoduchých obvodů, naučí se základní výpočty parametrů a měření. Seznámí se základy programování mikroprocesorů, PC aplikací, PLC a průmyslových robotů.

 

V kroužku elektrotechniky by se děti měly naučit nejenom rozeznávat a zapojovat součástky, ale spočítat i jejich základní parametry a naučit se manuálně pracovat s běžným nářadím. Zopakujeme si také řadu základních fyzikálních principů. K měření využíváme několik multimetrů, různé generátory signálu i malý osciloskop.

 

Kroužek je určen pro žáky a studenty od II. stupně základních škol, kterým pomůže s přípravou na studium technických oborů. Výuka probíhá v sídle společnosti B:TECH, a.s. 1x týdně v rozsahu 90 minut pod záštitou AZ Centra Havlíčkův Brod.

BUĎTE SOUČÁSTÍ NAŠÍ KOMUNITY

Fandíte nám a chcete zůstat v kontaktu? Sledujte naše facebookové stránky. Najdete tam fotky našich projektů a také aktuální organizační informace. 

TERMÍNY KROUŽKŮ

Na podzim  2023 spouštíme 8. ročník pro 4 skupinky:

  • úterý 16:00 - 17:30 ZAČÁTEČNÍCI (vedoucí: Petr Dobrovolný, Rostislav Vrzák)
  • úterý 17:30 - 19:00 STŘEDNĚ POKROČILÍ (vedoucí: Petr Dobrovolný)
  • čtvrtek 16:00 - 17:30 MÍRNĚ POKROČILÍ (vedoucí: Jiří Klimeš, Lukáš Rojka)
  • čtvrtek 17:30 - 19:00 POKROČILÍ (vedoucí: Jiří Klimeš)

 

Všichni mírně až pokročilí účastníci se věnují nejenom elektronice, robotice a programování PLC. Máme i jiné projekty. Zabýváme se také #3D návrhy a tiskem, programováním mikroprocesorů a aplikací. V posledních letech jsme měli na programu také také #python.

Fotogalerie

Každý ročník přinese nové projekty, lektory nebo zajímavou spolupráci. Pořádáme také letní soustředění. Chcete vědět více o naší činnosti? Projděte si sekci novinky, najdete tam hned několik reportáží o našem kroužku. 

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

 

Poslední červencový týden jsou prázdniny v plném proudu a u nás probíhá letní soustředění. Pro každého účastníka 2 dny intenzivní práce. Na konci funkční výsledek a velká radost. V roce 2022 se pracovalo a dálkově řízených vozítkách a naši účastníci si procvičili 3D tisk, návrh, výrobu a osazení DPS a tvorbu softwaru. 

Fotogalerie

Máte doma malého kutila a chtěli byste se zeptat na podrobnosti o našem kroužku? Kde a jak se přihlásit? Pro jak staré děti je kroužek vhodný? Kontaktujte naši PR manažerku.