Elektrotechnický kroužek pro děti | B:TECH
Tel+420 569 777 777

ELEKTROTECHNICKÝ KROUŽEK PRO DĚTI

Milujeme techniku a svoji práci a chceme se o to podělit s novou generací. Elektrotechnický kroužek byl založen v roce 2016. Jeho cílem je popularizace technických profesí a příprava účastníků na studium technických oborů. Jeho vedoucími jsou zkušení odborníci z praxe, zaměstnanci společnosti B:TECH a.s.

Účastníci se během školního roku seznámí se zapojováním jednoduchých obvodů, naučí se základní výpočty parametrů a měření. Seznámí se základy programování mikroprocesorů, PC aplikací, PLC a průmyslových robotů. V kroužku elektrotechniky by se děti měly naučit nejenom rozeznávat a zapojovat součástky, ale spočítat i jejich základní parametry a naučit se manuálně pracovat s běžným nářadím. Zopakujeme si také řadu základních fyzikálních principů. K měření využíváme několik multimetrů, různé generátory signálu i malý osciloskop. Kroužek je určen pro žáky a studenty od II. stupně základních škol, kterým pomůže s přípravou na studium technických oborů. Výuka probíhá v sídle společnosti B:TECH, a.s. 1x týdně v rozsahu 90 minut pod záštitou AZ Centra Havlíčkův Brod.

V 5. ročníku 2020/2021 jsme pokračovali vzhledem k situaci online. Co všechno jsme stihli si můžete přečíst v novinkách. Od 24.5.2021 se budeme opět scházet prezenčně a kroužky budou v tomto roce mimořádně pokračovat i v červnu. Praktické dovednosti budeme i letos trénovat během letního soustředění, které proběhne 26. - 30.7.2021. Loni jsme se v létě vrhli jsme se na elektroniku a robotiku. Jaké to bylo? Povídějte se na videoreportáž:

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 27.- 30. ČERVENCE 2020:

 

 

GALERIE