CO JE U NÁS NOVÉHO?

 

Ve čtvrtek 21.3.2024 proběhlo v Třebíči krajské kolo soutěže Talenty pro firmy, kterou zastřešuje Hospodářská komora České republiky a České vysoké učení technické. Krajských kol se účastní týmy reprezentující jednotlivé okresy. Náš tým pode vedením kolegy Honzy Vašíčka získal postupové 1. místo a bude Vysočinu reprezentovat v národním finále, které proběhne v červnu v Praze.

S radostí oznamujeme nové partnerství mezi B:TECH, a.s. a rakouskou společností Dorner Electronic GmbH, která je lídrem v oboru vývoje softwaru pro betonářský průmysl. Spojením našil sil a zkušeností přinášíme na český betonářský trh špičkové řešení pro digitalizaci a automatizaci betonářských procesů včetně zajištění integračních a servisních služeb. 

Pokročilé řídicí systémy OPTIPA, kterou jsou nově součástí našeho produktového portfolia, nabízí úspory zemního plynu, elektrické energie i zvýšení produkce. Nabízíme je pro kontinuální sušárny, výrobu nekonečných pásů i stroje nanášející nanovlákna. Jde o nadstavu stávajících řídicích systémů technologie a jejich integraci budeme zajišťovat v rámci našeho servisního oddělení. 

Výrobce pokročilých řídicích systémů ze Štětí BENZ-HMB CZECH a.s. se stal  29. 1. 2024 součástí společnosti B:TECH, a.s., česká rodinná firma vybudovaná Ing. Antonínem Lízrem, CSc. za svoji 30letou historii dodala svým zákazníkům desítky měřicích a řídicích systémů, za kterými stojí vlastní vývoj a specifické know-how.

Rok 2023 se pro náš tým specializovaný na automatizaci pivovarů nesl v duchu projektu pro pivovar Lion na Srí Lance. Realizovali jsme ho pro německou technologickou společnost Steinecker. Předmětem naší dodávky byla aktualizace vizualizace na systém BOTEC F1 a modernizace řídicího systému, což významně zvýšilo konkurenceschopnost provozu. Oživení technologie proběhlo v prvním čtvrtletí roku 2023. Tým odvedl vynikající práci. Zákazník si ho vyžádal do dalších projektů, které probíhaly ve druhém pololetí minulého roku. Přinášíme vám příběh z tohoto projektu.

Letošní rok byl plný zajímavých ale i náročných projektů. Za příležitosti i krásné výsledky děkujeme všem našim zákazníkům, zaměstnancům i obchodním partnerům. Na vánočním večírku, který proběhl 15.12. v Kozlovně na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě jsme vyhlásili výsledky ankety Zaměstnanec roku 2023. Titul získal opakovaně kolega Jan Vašíček. Na akci opět vystoupila naše firemní kapela B:BAND. 

S radostí oznamujeme naši dlouhodobou spolupráci se společností Steinecker GmbH. Po stovkách úspěšných instalací během posledních 20 let jsme se oficiálně stali systémovým integrátorem. Dnes našim zákazníkům pomáháme především s UPGRADEM BOTEC F1.

 

"Rozhodnutí, aby nás B:TECH přímo reprezentoval v obchodních vztazích s novými zákazníky prostřednictvím platformy BOTEC, je zakořeněno v důvěře vybudované během více než 20 let spolupráce," říká Tobias Thiel, vedoucí automatizace, Steinecker. 

Na konci září jsme podepsali smlouvu na realizaci projektu nové výměníkové stanice (BVS1) pro jadernou elektrárnu Temelín. Jde o jednu z našich největších zakázek v oblasti jaderné energetiky. Její realizace byla zahájena už v průběhu léta a pokračovat bude i po významnou část roku 2024.

31.8.2023 proběhl 2. roční Konference pro SŠ, VOŠ a univerzity pořádané společností Siemens. Její motto zní TEACH WHAT MATTERS a zaměřuje se na spolupráci škol a firem. Letos jsme na konferenci sdíleli naše zkušenosti s otevřením a výukou středoškolského oboru PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE na VOŠ, OA a SOUT Chotěboř, jehož jsme odborným garantem. 

Digitalizace a inovace patří mezi horizontální témata, kterými se ve společnosti zabýváme. V roce 2023 jsme s podporou finančních prostředků EU realizovali hned dva důležité projekty zaměřené na digitalizaci klíčových podnikových procesů.