Tel+420 569 777 777

CO JE U NÁS NOVÉHO?

 

Karel Tonar pracuje v našem týmu od roku 2012. Vede 3 realizační oddělní zaměřující se na procesní automatizaci. Jeho tým realizuje ty největší z projektů v oblasti procesního řízení, zkušenosti má ale také s rozjížděním nových byznysů jako je například hydroenergetika, pro kterou nyní hledá dalšího odborníka, který by s ním rozvíjel kompetence v oblasti programování PCS7 napříč procesními projekty. Proč hledá specialistu na platformu PCS7? Kdo vlastně je Karel Tonar, jaká je jeho cesta B:TECHem a co nabízí svým budoucím kolegům? Přečtěte si více v rozhovoru s ním.

V týdnu od 8. do 12. listopadu  2021 se konal na výstavišti v Brně  Mezinárodní strojírenský veletrh, který patří mezi nejvýznamnější průmyslové veletrhy ve střední Evropě. Návštěvníci z řad odborné veřejnosti se s námi mohli potkat v rámci projektu Packaging live. Živé ukázky robotizace a technologií pro balení, značení, manipulaci a paletizaci výrobků byly k dispozici v pavilonu A2. Komentované prohlídky probíhaly několikrát denně. 

​V sobotu 25. září 2021 proběhl 9. ročník Havlíčkobrodského půlmaratonu. Letošní ročník se stal zároveň veteránským mistrovstvím ČR v této disciplíně, a proto se do Brodu sjeli borci prakticky ze všech koutů naší vlasti. Počasí nám vyšlo a atmosféra byla na jedničku. Hlavní závod odstartoval v 11:00, štafety v 11:10. Celou akci zahájily jak jinak než závody dětí. Hlavní trasa opět vedla přes Havlíčkovo náměstí. Společnost B:TECH, a.s. spolu s B:GROUP jsou dodnes partnery závodu, jehož základy položil v roce 2013 zakladatel naší společnosti Ing. Antonín Urban.

Pro naše působení na trhu mlékárenského průmyslu byla spolupráce na projektu pro mlékárnu Moravia Lacto v Jihlavě zlomová. A začala poněkud netradičně. Téměř záchrannou akcí, kdy jsme byli přizváni dokončit rozpracovanou integraci technologie. Díky této akci a i z důvodu své velkosti a stability jsme se stali preferovaným dodavatelem automatizace pro celou skupinu INTERLACTO. Ta zahrnuje mlékárny v Jihlavě, Opočně a Olešnici. Posílili jsme také spolupráci se společností, která zajistila dodávku technologie a nyní společně realizujeme projekty pro mlékárny a sýrárny v Německu, Rusku a Bělorusku.

Zda a jak automatizovat a robotizovat jsou strategické otázky, které aktuálně řeší mnoho českých výrobních společností. V rámci prezentace na Roadshow Digiltalizace na VSPJ v Jihlavě jsme představili konkrétní robotické aplikace, u kterých jsme diskutovali nad výchozí situaci, navrženým řešením a výsledky realizace. Na příkladech jsme si ukázali robotické balení do krabic a paletizaci v polygrafii a mlékárenství, robotickou manipulaci se žhavým výkovkem mezi lisy, robotické nařezávání těsta, ale také automatizované krájení a míchání sýrů.

ZPA Industry slaví společný rok se společností B:TECH. Po integraci s B:TECHem prochází společnost restartem a hledá nové kolegy do realizačního týmu. Na přelomu prázdnin zde proběhlo soustředění mladých elektrotechniků. S účastníky jsme se 2 dny intenzivně věnovali výrobě aktivních reprobedniček. Kroužek bude pokračovat ve školním roce 2021/2022. Zájemci se od 1. září mohou hlásit přes DDM Karlovy Vary. 

V týdnu od 26. do 30. července jsme realizovali letní soustředění našeho elektrotechnického kroužku v Havlíčkově Brodě a v Karlových Varech. Našimi tématy byla výroba reproduktorů, elektronické hrací kostky a také programovatelné baterie, řízené pomocí Raspberry Pi Pico. Ve středu jsme se všichni společně sešli v Praze v prostorách naší partnerské společnosti Mitsubishi Electric a užili si opravdu nabité odpoledné plné zážitků ze světa robotiky a informací z japonské kultury a historie. 

V pozadí obrovské skály, typické pro stát Gibraltar, probíhala realizace jednoho z významných projektů v oblasti Oil&Gas, který jsme realizovali v průběhu let 2017 – 2019. Na začátku našeho příběhu stálo rozhodnutí vystavět v této lokalitě nový typ elektrárny. Původní dieselové generátory jsou nyní z části nahrazovány generátory na zemní plyn. 

S uvolňujícími se opatřeními se opět rozjíždí také praktická výuka a prezenční setkávání účastníků elektrotechnického kroužku. Jak probíhaly tyto aktivity během školního roku 2020/2021 a co jsme si pro žáky a studenty v našem regionu přichystali na léto? 

Představenstvo akciové společnosti B:TECH se sídlem U Borové 69, 580 01 Havlíčkův Brod, IČ:05615348 svolává řádnou valnou hromadu společnosti, která se bude konat dne 18. 6. 2021 od 13 hodin v sídle společnosti U Borové 69, 580 01 Havlíčkův Brod.

B:TECH společně s MITSUBISHI ELECTRIC si pro vás připravili webinář na téma Implementace SCADA systému ICONICS.  Těšit se na nás opět můžete již 22. dubna od 13 hodin. Účast na webináři je ZDARMA. Podíváme se na jeden z prvních projektů Implementace SCADA systému ICONICS, který jsme v ČR na jednom z našich projektů realizovali. 

Setkání se studenty vysokých škol na pracovních veletrzích patří mezi naše oblíbené a tradiční akce. Řada našich budoucích spolupracovníků se s naší společností seznámila právě zde. Veletrh pracovních příležitostí iKariéra VUT pořádaný mezinárodní studentskou organizací IAESTE nám zkrátka přirostl k srdci. Na veletrh do Brna jsme jezdili opakovaně a rádi, protože jsme tak získali příležitost potkat se  s mnoha nadšenými mladými techniky. S trochou nostalgie a velkou dávkou odhodlání jsme se dívali na videa z posledních dvou ročníků a vymýšleli, jak na to v roce 2021. A máme dobrou zprávu. Veletrh pracovních příležitostí pro studenty iKariéra se koná. V letošním roce proběhne online. Naše tradiční a oblíbená odborná soutěž o tablet také bude, protože překážky jsou od toho, aby se překonávaly! 

Zatímco v mnoha odvětvích investorská opatrnost způsobená nepředvídatelností loňského roku trvá, světoví lídři v oblasti logistiky a skladování se připravují na realizační špičku. Vzestup e-commerce přináší vzrůstající poptávku po inženýrských službách ze strany světových hráčů, kteří dodávají technologie pro velkosklady a dopravní společnosti. V ostatních segmentech panuje spíše zdrženlivost a nábory v naší společnosti jsou až na výjimky pozastaveny, tým specializující se na logistiku však zažívá další vlnu růstu.

V roce 2021 plánujeme rozšířit náš realizační tým v Karlových Varech a nabíráme na pozice projektantů, programátorů, servisních techniků i projektových manažerů. Přečtěte si podrobnosti o probíhající integraci a obsazovaných pracovních pozicích.

Zadání našim specialistům znělo: nalézt moderní řešení pro vkládání balíčku etiket do krabic s následnou paletizací a nahradit tak náročnou práci manipulantek. Z výsledku máme radost! "V rámci tohoto projektu jsem realizovali zároveň dvě stejná pracoviště, na malém prostrou a pro nás v rekordním čase. Aplikace je velmi složitá z hlediska počtu manipulovaných produktů resp. jejich tvarů a velikostí. I přesto se podařilo zachovat jednoduchost z hlediska přejíždění stroje mezi výrobky, " uvádí Pavel Gülich. Více o tomto projektu, čtěte v případové studii. 

Roboti se zatím u nás objevují hlavně ve větších firmách, které jimi optimalizují výroby náročné na rychlost, přesnost i množství hotových produktů. Možná už ale nadešel čas k tomu, aby k automatizaci přičichly i menší společnosti. Kde jinde než v zemi, kde se tak velký důraz klade na průmysl a export. Otázkou je, kde může automatizace pomoci. V jakých odvětvích můžeme zapojit roboty do práce? Jaké typy jsou k dispozici? Jak se plánuje automatická výroba a jak se udržuje?

Když vám TECHNICKÝ ŘEDITEL vyroste z vlastních řad a obsadí jednu z nejdůležitějších rolí ve společnosti. Seznamte se s příběhem našeho kolegy Vojty Včely, který u nás pracuje již 13 let a vypracoval se z pozice SERVISNÍHO TECHNIKA až na post technického ředitele. Jaké dovednosti jsou klíčové, jak pracujeme na tom, aby se náš tým neustále rozvíjel a čeho si Vojta u svých lidí cení? Čtěte v rozhovoru s ním.

Používáním našeho webu souhlasíte s využíváním cookies.