AKTUALIZACE NA BOTEC F1

PIVOVAR LION

Rok 2023 se pro náš tým specializovaný na automatizaci pivovarů nesl v duchu projektu pro pivovar Lion na Srí Lance. Realizovali jsme ho pro německou technologickou společnost Steinecker.

 

Předmětem naší dodávky byla aktualizace vizualizace na systém BOTEC F1 a modernizace řídicího systému, což významně zvýšilo konkurenceschopnost provozu. Oživení technologie proběhlo v prvním čtvrtletí roku 2023. Tým odvedl vynikající práci. Zákazník si ho vyžádal do dalších projektů, které probíhaly ve druhém pololetí minulého roku. 

PROJEKT PRO JEDNIČKU NA TRHU 

Pivovar Lion představuje největší a nejstarší pivovar na Srí Lance. Vyrábí přes 80 % veškeré pivní produkce této země. Populární ale není jenom na domácím hřišti. Je zapsán také na Colomboské burze a je součástí indexu S&P Sri Lanka 20.

 

Pivovar je jedním z největších plátců daní na Srí Lance, čímž  přispívá do státního rozpočtu, a patří mezi největší zaměstnavatele v regionu. S  hrdostí je vlastněn a provozován Srílančany. Od svého založení v roce 1849 je pivovar Lion synonymem pro jeho nejprodávanější pivo, Lion Lager. To se těší oblibě nejen na Srí Lance, ale i na Maledivách.

 

Během let pivovar Lion zažil různé změny vlastníků a expanze. Dnes dominuje na trhu na Srí Lance a má také globální zastoupení.

 

 

 


BÝT LÍDREM ZNAMENÁ TAKÉ MÍT ODPOVĚDNOST

Vedení pivovaru klade velký důraz na zodpovědnost a udržitelnost ve svých výrobních procesech. Společně se společností Steinecker provádí hodnocení procesů a identifikuje oblasti pro inovace ve výrobních postupech, spotřebě energie a technologiích pomocí Brewnomic technology.

 

 

AKTUALIZACE NA BOTEC F1 BYLA LOGICKÝM KROKEM

Pivovar Lion se rozhodl upgradovat svůj výrobní systém, aby splňoval podmínky pro realizaci inovační a bezpečnostní strategie. BOTEC F1 byl vyvinut tak, aby reflektoval všechny budoucí potřeby. Nabízí řešení pro sběr dat, dodržování standardů kybernetické bezpečnosti. Součástí je dostupnost nejnovějších funkcí a responzivní a škálovatelné vizualizace. To vše tvoří základní kameny pro další technologický rozvoj pivovaru.

 

 

ZMĚNA V DOBRÝCH RUKÁCH


"Aktualizace systému na novou verzi BOTEC je komplexní změna, která stojí za to. Nejenže řeší zajištění provozní bezpečnosti, flexibility v recepturách a možnosti integrace dat, ale je to také skvělá příležitost k přehodnocení výrobních postupů. Doslova otevírá dveře inovacím. Specializace softwaru Botec F1 a zkušenosti integračního týmu Steinecker - B:TECH s pivovarskými technologiemi a specifiky jejich provozu byly hlavními důvody, proč jsme se rozhodli pro aktualizaci na Botec F1 a neuvažovali jsme o výběru jiného systému. Aktualizace proběhla hladce nejen díky výjimečným vztahům a přidané hodnotě v podobě zkušeností zapojených inženýrů, ale také díky přesnému plánování a transparentní komunikaci. Když vzpomínám na tento projekt, vždy si uvědomím, že s tímto týmem jsme opravdu v dobrých rukách. "

Mr. Widhura Nuwan, Senior Vice President Engineering, Pivovar Lion

Oživení v místě provozu


“Na Srí Lance jsme realizovali upgrade systému pro pivovar Lion. Pivovar číslo 1 v této lokalitě. Projekt byl náročný, zahrnoval nejen aktualizace softwaru, ale také částečnou výměnu hardwaru. Aktualizace probíhala zatímco pivovar byl v provozu, mimo 5 denní odstávky pro údržbu. Důraz byl kladen na minimální dopad do provozu.

 

Z mého pohledu tým Steinecker - B:TECH odvedl vynikající práci. Nejen z technického hlediska, ale také vytvořením opravdu profesionální a přátelské atmosféry na místě, ato dokonce i během náročných fází projektu. Zanechali jsme za sebou spokojeného zákazníka, který požádal pro další projekty o stejný tým. To považuji za nejlepší zpětnou vazbu.  

 

Franz Heidenreich, Project Manager, Steinecker 

Fotogalerie

UPGRADE NA BOTEC F1

Před upgradem pivovaru fungovala technologie na systému BOTEC Classic. Hardwarové vybavení se skládalo z 5 PLC (programovatelných logických kontrolérů) a 8 obslužných stanic, zahrnující 6 individuálních monitorů v řídícím centru a 2 počítače v terénu.


Upgrade na nový systém BOTEC F1 zahrnoval nejen změnu vizualizace a rozhraní operátora, ale také výměnu hardwaru všech obslužných stanic, nový SQL server a vývoj nového softwaru pro PLC. Technologickým výsledkem projektu bylo 11 obslužných stanic s duálními monitory a 3 počítače v terénu.
 

 

DVĚ FÁZE AKTUALIZACE

Upgrade probíhal ve dvou fázích. Projekt jsme zahájili upgradem technologie pro řízení sklepu a filtrace. Následně proběhl rozsáhlý proces ladění a uvedení do provozu nového sklepa. Varna v této fázi pokračovala v provozu na starém systému. Jakmile operátoři zvládli provoz nového sklepa, přešli jsme k upgradu varny. Tím začala fáze optimalizace, během které jsme nadále ladili a odstraňovali chyby, které vznikly během upgradu. Během takto komplexního projektu je na místě opatrnost.

 

DŮKLADNÁ PŘÍPRAVA A KOMPLEXNÍ PŘÍSTUP

"Zvenčí se upgrade může jevit pouze jako úprava vizualizace. Změna ovšem zahrnuje instalaci nového hardwaru, vývoj nového softwaru v programovatelném logickém kontroléru (PLC) a migraci původních datových úložišť z počítačů do SQL databáze BOTEC F1," říká Lukas Herda, technický lídr ve společnosti B:TECH, který byl hlavním inženýrem ze strany B:TECH.


Projekt probíhal pod značným časovým tlakem a účastnili se ho noví inženýři. Přesto byly všechny termíny úspěšně dodrženy. Nechali jsme za sebou spokojeného zákazníka. Franz Heidenreich, odpovědný za projektový management na  straně společnosti Steinecker, popisuje na základě svých zkušeností PĚT KROKŮ A ZÁSAD, které mohou významně přispět k hladkému průběhu a celkovému úspěchu při upgradu na novou verzi BOTEC F1.

Audit údržby

Audit údržby

Kompletní audit postupů při údržbě nebo alespoň audit vybavení

Výrobní rozvrh

Sdílený výrobní rozvrh

Sdílení přesného výrobního rozvrhu mezi vývojovým a výrobním týmem

Rizika a omezení

Rizika a omezení dodávky

Otevřená komunikace o rizicích a limitech dodávek v závislosti na podmínkách ve výrobě

Školení

Školení

Školení operátorů v Krones Academy, které pomůže hladkému přechodu na nový systém 

Technological support

Technická podpora

Technická podpora pro inženýrský tým přímo na místě realizace

UPGRADE PŘINÁŠÍ  MNOHO VÝHOD


Jak vytvářet a spravovat receptury, plánovat, upravovat nebo spouštět výrobní zakázky s Botec F1? Máte zájem o kontrolu a monitorování v reálném čase a mnoho dalších chytrých funkcí?

"B:TECH je pro nás spolehlivým partnerem, který je své práci oddaný. A to nejen v jednotlivých projektech, ale i v rámci našeho dlouhodobého obchodního vztahu. Spolupráce nám nejen poskytuje flexibilitu v našich vlastních projektech, ale pomáhá také s udržitelností. Velmi si ceníme strategického přístupu k řízení odbornosti a talentů, který si B:TECH během let vybudoval. Důležitá je pro nás i diverzita,  kterou spolupráce přináší do našich týmů. Na trhu jsme společně zažili jak dobré, tak i náročné časy, a vždy jsme se mohli spolehnout jeden na druhého. Rozhodnutí, aby nás B:TECH přímo reprezentoval v obchodních vztazích s novými zákazníky prostřednictvím platformy BOTEC, je zakořeněno v důvěře vybudované během více než 20 let spolupráce."

Tobias Thiel, Head of Automation, Steinecker

STABILNÍ TÝM A STRATEGICKÝ TALENTMANAGEMENT 

Náš tým už více než 20 let rozvíjí a rozšiřuje své znalosti v rámci používaných standardů. Během let jsme také zefektivnili způsob zaškolování nových inženýrů. Každý rok poskytujeme příležitosti novým kolegům, včetně čerstvých absolventů. Jako společnost B:TECH investujeme do rozvoje technického vzdělávání v našem regionu. Pořádáme mimoškolní aktivity pro děti a aktivně přispíváme k vzdělávání v oblasti průmyslové automatizace na místní střední škole. Investici do technického vzdělávání považujeme za investici do naší společné budoucnosti.

 

DOBRODRUZI S CHUTÍ POZNAT SVĚT Z PRVNÍ RUKY

Práce v týmu, který spolupracuje se společností Steinecker na dodávkách řízení pivovarů, není jen o technologiích. Realizujeme projekty doslova po celém světě a cestování je nedílnou součástí životního stylu našich kolegů. Schopnost spolupracovat v rozmanitých týmech, dobrodružství v krvi a jazykové dovednosti jsou stejně důležité jako technická odbornost. Každý projekt, každá destinace znamená zkušenost s novými kulturami a zvyky. Na stavbách často vznikají nová přátelství, která pokračují navzdory vzdálenosti a hranicím. Totéž platilo i v případě Srí Lanky.

LASKAVÍ LIDÉ, KRÁSNÁ PŘÍRODA A PIKATNÍ KUCHYNĚ


Srí Lanka okouzlila náš tým nejen svou krásnou přírodou a pikantní kuchyní, ale především charakterem místních obyvatel, kteří jsou velmi přátelští a vstřícní. Srílančané si opravdu umí vážit toho, co mají, a prožívat svůj život radostně.

Naši kolegové byli opravdu vděční, že měli příležitost tam pracovat, stejně jako se tam s radostí vraceli na další projekty. 

Fotogalerie

Hledáte partnera pro svůj projekt? Kontaktujte mne!

Ing. Karel Arnošt, Sales Manager

Máte zájem se stát členem našeho týmu?


Vždy jsme rádi, když můžeme mezi sebou přivítat další dobrodruhy s chutí poznat svět, jejichž srdce buší pro techniku. Prozkoumejte aktuální pracovní příležitosti v naší společnosti.