AUTOMATICKÁ KALIBRACE

PRŮMYSLOVÝCH ROBOTŮ

Nechcete po každé údržbě nebo kolizi robota přeučovat trajektorii pohybu?Potřebujete zkrátit odstávku stroje nebo linky a ušetřit čas vašim programátorům robotů? Zajímá vás kontrola a vyhodnocení opakovatelnosti robota?

 

Zatímco klasická kalibrace průmyslových robotů po kolizi, servisním zásahu nebo údržbě vyžaduje přítomnost programátora na místě a zabere zhruba dvě hodiny, naše řešení umožňuje kalibraci provést na dálku, bez přítomnosti technika a navíc ZA ZHRUBA 15 MINUT.

Automatická kalibrace robotů tak výrazně SNIŽUJE NÁKLADY SPOJENÉ S ODSTÁVKOU. Robot je navíc na dálku seřízen ve všech osách. Zajímají vás možnosti řešení pro vaše robotické pracoviště? Poraďte se s odborníkem.

PRINCIP AUTOMATICKÉ KALIBRACE = SNÍMAČ A KALIBRAČNÍ TRN

KALIBRACE ROBOTA VE VŠECH OSÁCH

Automatická kalibrace je nástroj, který za pomoci snímače a kalibračního trnu zjišťuje přesnou pozici ve všech osách a na základě této přesné pozice posouvá bázi a mění Tool. Tímto posunem pak není nutné měnit jednotlivé body (pozice) v prostoru a přeučovat robota. 

 

Autokalibrace umožní jednoduché seřízení robota po kolizi, servisním zásahu či pravidelné údržbě. Řešení tak přináší výrazné snížení odstávky zařízení i o několik hodin a není zapotřebí zkušený programátor robotů.

PORAĎTE SE S ODBORNÍKEM

Michal Šimek, technik

PRODUKTOVÁ ŠKOLENÍ MITSUBISHI ELECTRIC

Jsme také autorizované školicí středisko a výhradní servisní partner pro Českou republiku. Pro Vaši údržbu umíme zajisti i školení robotů, PLC a operátorských panelů, frekvenčních měničů i servozesilovačů.