PARTNERSTVÍ

PACKAGING LIVE

V týdnu od 8. do 12. listopadu  2021 se konal na výstavišti v Brně  Mezinárodní strojírenský veletrh, který patří mezi nejvýznamnější průmyslové veletrhy ve střední Evropě. Návštěvníci z řad odborné veřejnosti se s námi mohli potkat v rámci projektu Packaging live. Živé ukázky robotizace a technologií pro balení, značení, manipulaci a paletizaci výrobků byly k dispozici v pavilonu A2. Komentované prohlídky probíhaly několikrát denně. 

Hlavním tématem letošního ročníku byla digitalizace výroby jako jeden z hlavních směrů inovačního procesu a také téma cirkulární ekonomiky. V rámci bohatého doprovodného programu se uskutečnil také Sněm Svazu průmyslu a dopravy ČR, mezinárodní projekt Kontakt-Kontrakt nebo řada odborných konferencí a přednášek. Jedním z bodů doprovodného programu byla po všechny veletržní dny živá prezentace technologií v praxi PACKAGING LIVE, jejímž jsme se stali v letošním roce partnerem.

 

V rámci této expozice byla po celou dobu veletrhu na programu volně přístupná prezentace automaticky řízené balicí linky, doplněná odborným komentářem vždy v 10, 12, 14 a 16 hodin. V letošním ročníku se tak mohli účastníci veletrhu seznámit s robotickou paletizací, značením, balením, manipulací a identifikací produktů. 

ROBOTICKÁ PALETIZACE

Robotická paletizace a manipulace patří k nejčastěji poptávaným aplikacím. V rámci výstavy jsme představili jednoduché řešení pro paletizaci kartonových krabic pomocí šestiosého robota FANUC M20iD/35 vybaveného víceúčelovou pěnovou přísavkou KENOS, zapůjčenou od společnosti TECH - CON.

 

Hlavní výhodou tohoto řešení je flexibilita umožňující manipulovat s výrobky různých tvarů a velikostí. Víceúčelová přísavka  je vhodná zejména pro manipulaci s velkým množstvím rozměrů. Její velkou výhodou je schopnost nabírat nejenom širokou škálu položek, ale zvládne i palety a nerovné povrchy jako například prolisované dveře, plechovky, KLT, vymývanou dlažbu, sklo, cihly a další. Vyrábí se v různých délkách a šířkách na přání zákazníka.

Fotogalerie

Naše společnost nabízí v oblasti robotické paletizace jak standardizované řešení vhodné i do malých prostor, tak řešení na míru. Samozřejmostí je vstupní konzultace a zpracování funkční vizualizace technického řešení. 

 

Kolega Josef Duben, obchodní manažer, na dotazy k naší nabídce dodává: “Všichni vnímáme, že největším trendem současnosti je nedostatek nekvalifikované pracovní síly, typicky například lidí ve skladech. Hodně se zaměřujeme na skladování, zejména na potravinářství, kde nároky na lidskou sílu jsou poměrně vysoké. Práce je tam těžká a pracovní prostředí není často příjemné, například v chladírenských provozech. Nejenom zde proto chybějící pracovní sílu nahrazujeme robotizací.“ 

Zaujali jsme vás? Zjistěte více o naší nabídce. Robotická pracoviště na míru, servisní služby nebo distribuce náhradních dílů? Vše potřebné najdete zde:

NESTIHLI JSTE NÁS NAVŠTÍVIT? CHCETE SE PORADIT,  ZDA SE VÁM ROBOTIZACE VYPLATÍ? OZVĚTE SE, POMŮŽU VÁM.

Josef Duben, obchodní manažer