ELEKTROTECHNICKÝ KROUŽEK

6. ROČNÍK

 

Ročník 2021/2022 proběhl bez výraznějších omezení v prezenční podobě. Vrátili jsme se k jeho praktickému a projektovému pojetí. Účastníci se scházeli ve 4 skupinkách v Havlíčkově Brodě a Karlových Varech. Ročník jsme zakončili letním soustředěním.

PROJEKTOVÉ POJETÍ

V Havlíčkově Brodě pracovali účastníci pod vedením svých lektorů na projektech zaměřených na výrobu, programování a oživení dálkově řízených vozítek. Skupinka začátečníků si prošla základy elektrotechnických principů, zapojováním, pájením, návrhem, výrobou a osazením svých prvních DPS. Účastníci v Karlových Varech se věnovali individuální práci s pájecími sadami. Pod rukama jim ožilo například FM rádio, vánoční stromeček nebo detektor kovu. Ve druhém pololetí si vybrali projekt dálkově ovládaného vozítka, který začali projektovat. 

LEKTORSKÝ TÝM

Do projektu je zapojeno celkem 6 kolegů v Havlíčkově Brodě a Karlových Varech. Mezi lektory skupiny pro začátečníky jsme přivítali jednoho z pokročilých účastníků, který se v nové roli výborně osvědčil. Jedním z principů, o který se v realizaci projektu opíráme, je princip VNITŘNÍ MOTIVACE mezi účastníky a také mezi lektory. Kolegům, kteří se kroužku věnují převážně ve svém volném čase, děkujeme za jejich nadšení a nasazení. 

 

DÁLKOVĚ ŘÍZENÁ VOZÍTKA

Během práce na dálkově řízených vozítkách si naši účastníci procvičili 3D tisk, návrh, výrobu a osazení DPS a tvorbu softwaru. Skupina začátečníků absolvovala základní cvičení zaměřená na bezpečnost, zapojování a návrh a výrobu DPS včetně jejího osazení.

 

Výsledky práce našich účastníků byly začátkem června k vidění na výstavě RC modelů v Havlíčkově Brodě v rámci doprovodného programu.

Fotogalerie

 

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

6. ročník zakončily skupinky v Havlíčkově Brodě letním soustředěním, které se konalo v týdnu od 25.- 29. července. Pracovalo se na projektech programovatelné baterie a meteostanice. Na soustředění se nám líbí projektové pojetí. Na konci chtějí mít všichni funkční zařízení a čas je omezený. Nechybí tedy ani trocha adrenalinu ve snaze o dodržení termínu.

 

Vnitřní motivace všech účastníků je zřejmá. Jejich chuť trávit s námi čas i během léta a energie vložená do práce na projektech nám dělá velkou radost a motivuje nás.

Fotogalerie

PŘIPRAVUJEME ROČNÍK 2022/2023

Pracujeme nyní na přípravách dalšího ročníku. Podrobnosti najdete na facebookové stránce našeho kroužku.