Na veletrhu si studenti vyzkoušeli programování PLC

K VIDĚNÍ BYLA I ROBOTICKÁ APLIKACE

Máme za sebou úspěšně veletrh pracovních příležitostí iKariéra VUT pořádaný mezinárodní studentskou organizací IAESTE. Konal se 12. dubna na Podnikatelské fakultě VUT v Brně. Na stánku jsme si pro studenty připravili ukázku robotické aplikace a soutěžilo se také o krásné ceny. Studenti si během soutěže vyzkoušeli programování PLC. 

ROBOTICKÁ APLIKACE

Na veletrhu jsme představili robotickou aplikaci, která vznikla jako bakalářská práce studentky Jany Lázničkové, absolventky našeho elektrotechnického kroužku. Šestiosý robot Mitsubishi Electric RV4 vybírá ze zásobníku dílky, pomocí kamery SICK Inspector probíhá jejich identifikace a následně je robot skládá do dvou výstupních zásobníků tak, aby vytvořili předepsaný obrázek. Na veletrhu byla aplikace doplněná o safety kontrolér, který zajistil, aby aplikace byla v souladu s pravidly strojní bezpečnosti pro kooperaci. Testování aplikace před veletrhem se ujali studenti, kteří u nás v minulých dvou týdnech realizovali své středoškolské praxe. 

EPIZODA KAMERA A SLUNCE

A pak to přišlo. Vyzkoušeli jsme si prakticky, jaké to je, když během oživování nastanou rozdílné fyzikální podmínky, než které jste měli během testování a zrovna takové, které mají na funkčnost aplikace zásadní vliv. V našem případě to byly podmínky světelné. Vzhledem k mimořádně vydařenému slunečnému počasí nás během provozu zlobily odlesky světla od interiéru. Podmínky se tak měnily z minuty na minutu. Ovšem poradili jsme si. Citlivost kamery jsme přizpůsobovali podle toho, jak se zrovna slunce pohybovalo po obloze. 

SOUTĚŽE O TABLET SE ZÚČASTNILO 29 STUDENTŮ

Soutěží o tablet studenty provedli jejich kolegové z FEKT VUT Jana Lázničková a Michal Koláčný. Oba studují 3. ročník automatizace a spolupracují s námi na své bakalářské práci. Během soutěže hledali studenti chybu ve vývojovém prostředí GX WORKS (PLC Mitsubishi FX5U). Připravený software měl za úkol řídit model výtahu.

 

Zapojilo se celkem 29 studentů, 3 z nich odešli se zajímavými cenami:

  • cena: TABLET Samsung Galaxy Tab A8 WiFi Gray
  • cena: MOBILNÍ TELEFON Samsung GALAXY A12
  • cena: BEZDRÁTOVÁ SLUCHÁTKA Mi True Wireless Earphones 2 Basic

 

Vítězům gratulujeme!

Fotogalerie

KONEČNĚ ZASE NAŽIVO

Byli jsme opravdu rádi, že se akce konala opět naživo. Na veletrhu v Brně jsme byli osobně naposledy v roce 2019, loni proběhla akce online. Postavili jsme se k tomuto formátu sice čelem, k srdci nám ale nepřirostl. Online proběhla soutěž, živé vysílání ze stavby i individuální konzultace. Losovalo se a ceny jsme rozváželi po celé České republice. Tablet loni putoval až do Plzně. Ale tak nějak to nebylo ono. Na osobní setkání letos v Brně jsme se opravdu těšili. Ta strhující atmosféra, kdy čas najednou plyne rychlostí blesku, na všechno zapomenete a zkrátka jste tady a teď s ostatními, nasloucháte, sdílíte a konzultujete, to se dá přenést pouze částečně. 

 

ZÁJEM O ROBOTIKU I AUTOMATIZACI BYL VELKÝ

Velkou radost nám udělal zájem studentů elektrotechnických i strojních oborů. Potkali se s nimi lídři našich realizačních oddělení Ondřej Vašíček a Karel Tonar. Diskutovalo se o pracovních příležitostech, jak se oběma stranám dařilo během posledních dvou let i jaké máme plány do budoucna. Odnesli jsme si opravdu zajímavé kontakty a už se moc těšíme na případnou spolupráci v budoucnu.  

 

NA PLACE NECHYBĚL ANI MARVIN

Marvin je náš maskot a jezdí s námi, kde se dá. Model je inspirovaný robůtkem ALPHA 1 výrobce Ubtech, který je naším věrným pomocníkem v elektrotechnickém kroužku a pomáhá nám také s popularizací technických oborů během workshopů pro žáky základních škol. 

Fotogalerie

Zaujali jsme vás a chcete vědět, jaká pracovní pozice aktuálně obsazujeme? Koho hledáme a co našim novým kolegům nabízíme? Vše důležité najdete ve výpisu pracovních příležitostí.

A jaká byla atmosféra? Mrkněte na video:

Práci zatím nehledáte ale chcete vědět, co se u nás děje nového a kdy se s námi zase můžete potkat? Sledujte naše facebookové stránky a zůstaňte s námi v kontaktu.