PŘEDSTAVUJE SE NOVÝ

TECHNICKÝ ŘEDITEL

Vojtěch Včela nastoupil do naší společnosti v roce 2008 na pozici servisního technika, kde během let získal širokou škálu zkušeností a know-how napříč průmyslovými provozy. Jako talentovaný programátor se podílel současně na vývoji pro řadu klíčových projektů. Jeho zkušenosti a znalosti byly vždy zárukou hladkého průběhu projektů, na kterých se podílel. Kolegové i zákazníci jej považují za profesionála, který je nikdy nenechá na holičkách. Je spolehlivým partnerem pro všechny, se kterými pracuje. V roce 2020 byl jmenován do pozice technického ředitele a obsadil tak nově vytvořenou klíčovou pozici. Jaké byly jeho začátky v naší společnosti a jak vnímá svoji novou roli, nám zodpověděl během krátkého rozhovoru. 

Vojto, jaké vlastně byly tvé začátky v B:TECHu? Odkud jsi k nám přišel?

Do společnosti jsem se dostal vlastně náhodou. Pracoval jsem v oblasti údržby v Humpolci. B:TECH jsem poznal prostřednictvím školení. Společnost mne zaujala tím, jak automatizaci dělá. Poslal jsem tedy svůj životopis. Samotná nabídka na sebe nechala 3 měsíce čekat, protože zrovna v té době nebyla obsazována vhodná pozice. Když přišla nabídka na práci servisního technika, neváhal jsem.

 

Co je tím hlavním důvodem, že jsi v průběhu let neakceptoval žádnou další pracovní nabídku, a v B:TECH pracuješ už 13 let?

B:TECH mě jednoduše řečeno baví. Elektrika mě baví. Rád se učím novým věcem. U nás dostanete šanci dělat na spoustě zajímavých projektech. Naši skvělou firemní kulturu jsem plně docenil až v roli technického ředitele. Tvoříme skvělý tým. Můžeme se na sebe navzájem spolehnout. To je zejména na projektech velmi důležité.

 

 

Co považuješ za svůj doposud největší pracovní úspěch?

Když rekapituluji těch 13 let, tak musím říci, že na zakázkách a při servisu se mi celkově dařilo. Jen málo se toho za ten čas nepovedlo. Z projektů byla obrovskou školou například elektrárna v Pakistánu, projekt mě bavil a hodně jsem se naučil. Další zajímavý projekt se odehrával v Mexiku, kde jsme se zabývali tvorbou softwaru, generátory kódu, automatizací. Byly to velké projekty a jejich úspěšné dokončení je zásluhou celého týmu, který na nich pracoval. Naproti tomu mnohé servisní zakázky mě profesně také hodně posunuly. Setkal jsem se širokou škálou technologií a nahlédl do nespočtu zajímavých provozů.

 

Jaká je tedy teď tvoje současná role a zodpovědnosti?

V roli technického ředitele se chci soustředit na to, jak neustále zvyšovat kvalitu našich služeb, zvyšovat efektivitu práce, řídit vývoj nových produktů a dohlížet na standardizaci našich postupů. Zjednodušeně řečeno technická stránka našeho podnikání. Sleduji trendy v oboru a starám se o jejich aplikaci do naší práce.

"Implementace nových technologických trendů a odborný růst celého týmu jsou mojí hlavní prioritou. Největší příležitosti k růstu poskytují našim specialistům zajímavé projekty, na kterých mohou pracovat. Pro technická školení máme vlastní akademii. Sdílení zkušeností mezi našimi kolegy a týmová spolupráce jsou součástí firemní kultury a to jsou kvality, o které se můžeme do budoucna opírat,"  

Vojtěch VČELA, technický ředitel

Co tvůj tým?

Můj tým tvoří techničtí lídři. Je jich celkem 16. Vedení lidí je pro mne nová disciplína, ještě nedávno jsem byl jeden z nich. Hodně mi pomáhá, že se všemi se velice dobře znám a panuje mezi námi vzájemný respekt a otevřená komunikace.

 

Jaké dovednosti a vlastnosti jsou v B:TECHu důležité?

Naši lidé musí mít určitě zápal pro techniku a automatizaci. Každý kandidát, který je schopný se nadále učit a rozvíjet, zajímající se s nadšením o náš obor, je u nás perspektivní.  Jde o to, nebát se a chtít se nadále vzdělávat v oboru.  Nebát se zkoušet nové věci a třeba i dělat chyby.  Zajímat se o to, co se děje kolem vás. Být týmový hráč. Být profesionál. Orientovat se na výkon.

 

Jak pracujete na tom, aby váš tým neustále profesně rostl?

Specialisté nejvíce vyrostou na zajímavých zakázkách, když implementují nové věci, mohou si osahat zcela nové technologie. Při tom všem mají oporu v našich technických lídrech. Ti se také pravidelně scházejí a sdílí své zkušenosti, diskutují o trendech a novinkách na trhu. Pro odborný rozvoj specialistů máme vlastní interní akademii  AUTOMATION ACADEMY. Akademie byla založena v roce 2018. Jejím posláním je rozvoj know-how naší společnosti, zaškolování nových kolegů, popularizace technických profesí a spolupráce se školami.

 

Čeho si na svém týmu nejvíce ceníš?

Jsem hrdý na to, že pracuji s opravdovými odborníky v oboru, kterým ochota a vstřícnost není cizí. Jsou to také vlastnosti, které opakovaně oceňují naši zákazníci. To, že disponujeme inženýry s vysokou kvalifikovaností a odborností, k tomu s chutí pracovat a cestovat do zahraniční. Že jsme dostatečně velký a stabilní dodavatel a zaměstnavatel a i přesto jsme flexibilní. Našim lidem zkrátka nechybí zápal pro techniku. A klíčový je týmový duch, který ve společnosti panuje.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme tobě i nám všem, aby se ti v nové roli dařilo stejně jako doposud.