Rok od změny vlastníka rozjíždí ZPA Industry aktivity pro mládež

a rozšiřuje svůj realizační tým

ZPA Industry oslavilo rok od spojení se společností B:TECH. Na přelomu prázdnin uspořádalo letní soustředění elektrotechnického kroužku, který pro mládež v regionu připravilo ve spolupráci s DDM Karlovy Vary. Po integraci s B:TECHem prochází restartem a do svých řad hledá další kolegy do realizačního týmu.

SOUSTŘEDĚNÍ MLADÝCH ELEKTROTECHNIKŮ

Elektrotechnický kroužek má v B:TECHu, který je novým vlastníkem závodu, tradici od roku 2016. Je součástí systémové podpory technického vzdělávání v regionu, zajištuje jej interní školicí středisko Automation Academy.  S účastníky letního soustředění jsme se dva dny intenzivně věnovali výrobě aktivních reprobedniček. Kroužek bude pokračovat také ve školním roce 2021/2022. Zájemci se od 1. září mohou hlásit přes DDM Karlovy Vary. Potkávat se budeme v sídle ZPA Industry každé pondělí od 16h.

KOMU JE NÁŠ KROUŽEK V KARLOVÝCH VARECH URČENÝ?

Všem malým domácím kutilům a zájemcům o elektrotechniku. Bereme to pěkně od začátku, takže naši noví účastníci se během školního roku seznámí se zapojováním jednoduchých obvodů, naučí se základní výpočty parametrů a měření. Nakouknou pod pokličku programování mikroprocesorů, PC aplikací, PLC a průmyslových robotů. Naučí se rozeznávat a zapojovat součástky a manuálně pracovat s běžným nářadím. Zopakujeme si také řadu základních fyzikálních principů. K měření využíváme několik multimetrů, různé generátory signálu i malý osciloskop. Kroužek je určen pro žáky a studenty od II. stupně základních škol, kterým pomůže s přípravou na studium technických oborů. Výuka probíhá v sídle společnosti ZPA Industry 1x týdně v rozsahu 60 minut. Těšíme se na vás!

NAŠE SRDCE BUŠÍ PRO TECHNIKU

Milujeme techniku a svoji práci a chceme se o to podělit s novou generací. Cílem Elektrotechnického kroužku je popularizace technických profesí a příprava účastníků na studium technických oborů. Jeho vedoucími jsou zkušení odborníci z praxe, zaměstnaci společnosti B:TECH a.s. S našimi účastníky sdílí nejenom svoje znalosti, ale také vztah k naší profesi.  

FANDÍTE NÁM? SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU!

MÁME ZA SEBOU ROK SPOLUPRÁCE

ZPA Industry má v regionu dlouholetou tradici. Její historie sahá až do roku 1990. Rok 2020 byl pro společnost důležitým milníkem. Oslavila 30 let od vstupu na trh průmyslové automatizace a spojila se se společností B:TECH. Po roce společného fungování pokračujeme s integrací a připravujeme se na další růst. 

 

Erik Rus, který působil v ZPA Industry od roku 2009 jako projektant a nyní vede oddělení Procesní automatizace na pobočce Karlovy Vary, k procesu integrace dodává: „Spojení obou společností nám přineslo spoustu zkušených kolegů, stabilní zázemí se skvělou kulturou i rozšíření obzorů a odbornosti mimo naše obvyklé trhy. Před spojením jsme procházeli složitým obdobím, kdy nás opustila řada dlouholetých spolupracovníků, jejich ztráta nás mrzí. Díky B:TECHu jsme dostali nový vítr do plachet, podařilo se nám postupně oživit obchodní vztahy s bývalými zákazníky a postupně získáváme nové.“

 

 „Naštěstí přicházejí kolegové noví, s vášní pro techniku a obrovskou chutí pracovat. Investujeme do pobočky, do lidí. Aktivity, o které jsme v minulosti usilovali v oblasti podpory mladých talentů, se nyní stávají skutečností.“, komentuje situaci Ladislava Kuncová, personální manažerka, která zde pracuje 30 let a zastřešuje nově také elektrotechnický kroužek.

 

CHCEME RŮST DÁLE

V Karlových Varech rozšiřujeme realizační zázemí pro naše zákazníky. Soustředíme se nejen na výsledky, ale také na růst odbornosti, profesionalitu, péči a kultivaci našich vztahů. Firemní procesy B:TECHu jsou pro podporu těchto hodnot připravené. Začíná to už v náboru nových kolegů. Hledáme k sobě nadšence, kterým srdce buší pro techniku a jsou týmoví hráči. Aktuálně obsazujeme pozice PLC programátorů, projektantů a projektových manažerů. Uvítáme také zkušené profesionály, kteří týmy povedou a budou se podílet na jejich rozvoji. Ozvěte se!