Rozšiřujeme tým

ZPA Industry

Většina ohlédnutí za rokem 2020 se nese v duchu příležitostí nebo dopadů současné pandemické situace. Pro ZPA Industry sídlící v Karlových Varech to byl ale především rok transformace. Společnost završila 30 let působení na trhu průmyslové automatizace. Její historie se odkazuje k tradici Závodů Průmyslové Automatizace. Ta sahá hluboko do období před rokem 1989. Během svého působení se stala tradičním dodavatelem investičních projektů průmyslové automatizace  v oblasti energetiky, chemie a petrochemie. ZPA Industry historicky působí v sektoru teplárenství, chemického průmyslu a energetiky včetně té jaderné. Pro zákazníky zajišťuje komplexní řešení od inženýrské činnosti, montážní činnost, dodávek materiálu až po řešení na klíč.

Rok 2020 přinesl zásadní změnu spojením se s naší společnosti. Na začátku roku jsme zahájili strategickou spolupráci. Odkupem závodu k 1. 8. 2020 dalo toto spojení vzniknout silnému inženýrskému týmu, schopnému realizovat projekty průmyslové automatizace v České republice, kde má ZPA Industry velkou část svých zákazníků, tak v zahraničí.

 

 „Je za námi spousta práce spojené  s integrací klíčových procesů v oblasti obchodu, nákupu a řízení projektů a centralizací těch podpůrných jako je personalistika, finance, vzdělávání atp. Průběžně sjednocujeme i technické standardy a sdílíme realizační týmy, abychom si předali know-how nasbírané na projektech za minulá období. Covid do integrace samozřejmě zasáhl. Možnosti osobního setkávání a společné práce jsou omezené. To nás brzdí v současné snaze co nejintenzivnějšího sdílení zkušeností a best practice každodenní práce “ uvádí Pavel Komzák, obchodní ředitel.

Tým v Karlových Varech prošel také řadou personálních změn. Naším společným cílem je jeho stabilizace, rozšíření a synergické propojení se zbytkem týmu B:TECH. V roce 2021 a dále budeme nabírat nové kolegy do všech tří realizačních oddělení v Karlových Varech. Aktuálně na projektech vypomáhají kolegové z ostatních poboček. Společně pracujeme také na rozvoji inženýrského týmu po odborné stránce. B:TECH má v této oblasti velké zkušenosti i vlastní rozvojové středisko AUTOMATION ACADEMY.

 „Momentálně hledáme především projektanty, PLC programátory, servisní techniky a projektové manažery na seniorské pozice. Hledáme nové kolegy s nadšením pro techniku a chutí na sobě neustále pracovat. Naše projekty jsou velmi různorodé a po technické stránce je to pokaždé výzva.  Projekční oddělení pracujeme primárně na platformě EPLAN a v menší míře i CAD systémy. Softwarové oddělení napříč celou firmou nabízí velkou variabilitu a širokou škálu různých vývojových nástrojů a platforem. Na pobočce v Karlových Varech využíváme primárně platformu GE/Emerson a Siemens,“ doplňuje Erik Rus, byznys lídr z pobočky ZPA Industry.

 

V rámci pobočky v Karlových Varech máme tři realizační týmy. Servis, kde poskytujeme servisní podporu velkým koncovým zákazníkům v Čechách, procesní automatizace, která se stará o zákazníky z oblasti energetiky, petrochemie, chemie, a tým robotiky a výroby strojů a linek. Všechna oddělení se plánují rozšiřovat. Zajištění realizace po technické stránce a strategie dalšího rozvoje týmu je nyní jednou z priorit technického ředitele Vojtěcha Včely.

 

„Seniorské inženýrské kapacity pro školení i realizaci nyní zastupujeme technickými lídry z ostatních poboček. Probíhají také personální přesuny s cílem odborně tým posílit. Hledáme seniorské specialisty v rámci regionu s potenciálem se této role ujmout. Nabízíme jim zázemí silné společnosti a možnost stát se součástí komunity odborníků, která spolupracuje a pomáhá si,“ vysvětluje Vojtěch Včela.

 

Sjednocení personálních systémů a způsob práce s inženýrským týmem je jednou z hlavních priorit integrace. Soustředíme se nejenom na podporu rozvoje, ale také na hladké fungování během realizace a podporu kolegů na pracovních cestách v rámci Česka i zahraničí. Tento systém nyní aplikujeme i na řízení pobočky v Karlových Varech.

 

„Kdykoliv nastane během pracovní cesty nebo na stavbě nějaký problém, je tu tým lidí, pro které je podpora kolegů na služebních cestách prioritou. K dispozici je také nonstop HOTLINE, na které se střídají kolegyně. Pomáhají řešit, když nastanou potíže s letem, platbami, ztrátou dokumentů nebo vybavení,“ upřesňuje Petra Žemličková, vedoucí specialistů.