Elektrotechnický kroužek i praxe

konečně prezenčně

Díky rozvolňování se znovu rozjíždí prezenčně také naše aktivity na poli podpory technického vzdělávání a popularizace technických oborů. Od 25.5.2021 se tak konečně můžeme setkávat osobně i s našimi účastníky elektrotechnického kroužku. Máme za sebou rok, kdy jsme se víceméně potkávali pouze online.

PRAKTICKÁ VÝUKA STUDENTŮ PRŮMYSLOVÉ AUTOMATIZACE

Naše společnost je odborným garantem oboru PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE na SOUT Chotěboř. Kromě metodické podpory a odborného vzdělávání pedagogů realizujeme v rámci naší AUTOMATION ACADEMY také odborná cvičení. V prvním ročníku jsme se v rámci těchto cvičení zaměřili na základy slaboproudé elektrotechniky.

"CVIČILO" SE ONLINE I PREZENČNĚ

Praktická cvičení studentů oboru PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE na VOŠ, OA a SOUT Chotěboř se u nás ve společnosti konají 1x měsíčně. Ve školním roce 2020/2021 jsme se stihli potkat zatím 3x osobně, naposledy se uvidíme v červnu. Ostatní setkání proběhla online v prostředí MS TEAMS.

Fotogalerie

ELEKTROTECHNICKÝ  KROUŽEK 

V 5. ročníku byla naším tématem ve skupince začátečníků výroba elektronické hrací kostky. Pracovali jsme na zapojení části obvodu pomocí webové služby AUTODESK TINKERCAD, která nám simulovala funkci nepájivého pole. Desku plošných spojů jsme navrhovali klasicky v Eaglu. Ve druhém pololetí jsme se vrhli na základy programování a oprášili znovu číselné soustavy. Ve skupince pokročilých jsme pokračovali na projektu dálkově řízeného podvozku a zopakovali si základy programování PLC vzdáleně přes TEAM Viewer.

Udělali jsme si také pár přednášek:

  • Jak vygenerovat PWM signál o kmitočtu 800kHz pomocí pomalejšího procesoru (použití TIM v PWM režimu a DMA).
  • Co je to Raspberry Pi a kde všude ho můžeme využít.
  • Podívali jsme se také na zub astronomickému času. Jak s ním pracovat při programování, kde ho vzít (co nejpřesnější), jak ho uložit.
  • Stihli jsme i téma kolaborativní robotiky a probrali mnoho dalších souvisejících témat. 

5. ročník proběhl víceméně online

Osobně jsme se potkali pouze na úvod. Scházeli jsme se online v prostředí MS TEAMS. Všem našim účastníkům, kteří po celodenním online nebo distančním studiu našli chuť a energii s námi pokračovat ještě odpoledne, děkujeme za výdrž. Těšíme se, že se konečně můžeme potkávat osobně a vrhnout se na to znovu prakticky.

Fotogalerie

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

Praktické dovednosti budeme i letos trénovat během letního soustředění, které proběhne 26. - 30. 7. 2021. Přípravy programu jsou v plném proudu. Loni jsme se v létě vrhli na elektroniku a robotiku. Jaké to bylo? Podívejte se na videoreportáž: