VZESTUP E-COMMERCE PŘINÁŠÍ

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI PRO ELEKTROTECHNIKY A ELEKTROINŽENÝRY

Zatímco v mnoha odvětvích investorská opatrnost pod vlivem pandemie trvá, světoví lídři v oblasti logistiky a skladování se připravují na realizační špičku. Vzestup e-commerce přináší vzrůstající poptávku po našich inženýrských službách. Tým B:TECHu specializující se na oblast intralogistiky zažívá další vlnu růstu.

 „Trendem moderní doby je nakupování z pohodlí domova s možnosti výběru místa doručení zásilky. Dle této skutečnosti vzniká tlak na rozšíření a zefektivnění e-shopů a služeb zásilkových firem, které potřebují automatické systémy intralogistiky v rámci svých skladů a třídíren balíků. Máme vybudovanou dlouhodobou spolupráci se zahraniční firmou, která je lídrem na trhu intralogistiky (e-shopy, třídírny pošty, zásilkové služby a přeprava materiálů v rámci výrobních podniků). 

 

Naší dodávkou je PLC software a elektro projekce. Projekty realizujeme zejména v Evropě a Rusku. Díky současné situaci je toto odvětví na vzestupu a nám to přináší příležitost k rozšíření našich dodávek. Proto hledám nové kolegy do týmu programátorů PLC a projektantů elektro. Pozice obsahujeme v rámci všech našich kanceláří v Havlíčkově Brodě, Praze, Brně i Karlových Varech. Díky vysoké standardizaci jsme schopni nabídnout práci i začínajícím programátorů a projektantům, které do oboru zaškolíme,“ uvádí Ondřej Vašíček, Byznys lídr ve společnosti B:TECH, a.s.

Co čeká případné zájemce, jsme se rozhodli sdílet prostřednictvím zkušeností kolegy Aleše Damborského.  Aleš u nás pracuje na pozici PLC programátora pro tuto oblast 3 roky. Svoje začátky v B:TECHu má ještě v živé paměti. Předchozí praxi získal jako elektrikář a pozice PLC programátora vnímal jako výzvu.

Aleši, pověz nám, jaká byla tvoje cesta do B:TECHu?

Na B:TECH jsem narazil při hledání práce na pracovním portále jobs.cz, procházel jsem inzeráty s nabídkami práci v okolí mého bydliště. Pocházím od Hodonína. Nic zajímavého jsem nenašel, tak jsem rozšířil hledání i na Brno a tam jsem objevil nabídku B:TECHu na práci v brněnské kanceláři. Vystudoval jsem obor Mechanik elektrotechnik na střední škole v Brně na Olomoucké a potom jsem pracoval 2 roky jako elektrikář na instalačních pozicích ve společnosti, která vyrábí dopravníkové technologie.

 

Jak zpětně vnímáš tuto volbu a rozhodnutí specializovat se na automatizaci v oblasti logistiky a skladování?

Bylo to dobré rozhodnutí, hledal jsem práci, která bude pro mě výzvou a nebudu se u ní nudit. Na tomhle oboru mě baví, že žádný projekt není stejný, pokaždé je to trochu výzva. Pracujeme s opravdu moderními technologiemi.

 

Co pro tebe na začátku byla největší výzva a jak probíhalo tvoje zaškolování?

Největší výzva bylo obrovské množství informací, které jsem musel za relativně krátkou dobu vstřebat. Zaškolování probíhalo v Havlíčkově Brodě, kde jsem absolvoval několik školení. Když jsem nastupoval, tak nás tu nových bylo poměrně hodně, byla to taková trochu další škola, na školení nás bylo většinou nejméně tak  5 -10 lidí. Pak přišlo období, kdy jsem studoval standardy, to bylo trochu méně zajímavé, spousta dokumentace, ale zase jsem měl vyhrazený prostor a čas, abych se s ním pořádně seznámil.

 

Následně jsem vyrazil na školení do zahraničí, kde jsem absolvoval ještě školení na specifičtější standard pro jednoho z velkých koncových zákazníků z oblasti e-commerce. No a potom přišla ostrá zkouška. Naprogramoval jsem si první cvičný projekt, tam jsem všechna školení a studium standardu zúročil, no a popravdě to mi asi dalo nejvíc. Všechno na sebe hladce navazovalo. Toto školení zabralo zhruba 5 měsíců a následně jsem vyrazil na svůj první realizační projekt.

 

Co tvůj tým? Jak probíhá spolupráce?

Tým je skvělý, držíme při sobě, každý je vždy ochoten poradit, pomoci nebo po práci zajít společně na pivko. Co se týká projektů, pracujeme v týmu i individuálně. Záleží hodně na velikosti a typu projektu. Můj první projekt jsem dělal v týmu, později jsem měl i několik projektů, na kterých jsem pracoval sám. Ale vždycky máme někoho, kdo ten projekt odborně zaštiťuje, koho se můžu zeptat na radu, když je to potřeba.

 

Pro jaký typ zákazníka nejvíce pracujeme a pro jaké technologie dodáváme řízení?

Náš zákazník je zahraniční společnost, která je špičkovým dodavatelem skladovacích, třídících a dopravníkových technologií pro e-commerce, logistiku a letiště. Spolupráce s tímto zákazníkem je perfektní, někdy mi připadá, jako bychom byli součástí jedné společnosti. Můžu se na kohokoliv obrátit, všichni komunikují velmi ochotně a panuje mezi námi opravdu partnerská atmosféra.

 

Čím jsou pro tebe tyto projekty zajímavé?

Asi nejzajímavější projekt, na kterém jsem pracoval, bylo letiště na hranicích Norska a Švédska a potom ještě pro mě byl velmi zajímavý projekt v Čečensku. Šlo o technologie pro cementový mlýn, z technologického pohledu to bylo jiné, než ostatní projekty, které běžně realizuji. První projekty, které jsem realizoval sám, byly pro mě obrovskou satisfakcí. Ten pocit, když se to prostě díky vám rozjede, to je ten moment, kdy si říkám, že jsem se opravdu rozhodl dobře.

 

Jak často a na jak dlouho cestuješ?

Na cestách strávím asi polovinu pracovní doby v rámci roku a ty výjezdy jsou převážně  rozděleny do desetidenních cyklů. Deset dní na stavbě, potom prodloužený víkend doma a zase znovu deset dní na stavbě, dokud není projekt hotový. Mimo pracovní cesty, když se připravuje software, pracuji víceméně z homeoffice a to i v době před pandemií. V kanceláři tolik času nestrávím. Na začátku jsem ale pracoval hlavně z kanceláře v Havlíčkově Brodě a v Brně, abych mohl být v úzkém kontaktu s týmem.

 

Jaké nejzajímavější destinace jsi zatím navštívil?

Nejzajímavější bylo právě to Čečensko, je to taková země, do které bych se jako turista určitě nevydal. Bydleli jsme v hlavním městě Groznyj, které bylo hodně kontrastní vůči zbytku země. Je to moderní metropole. Čečensko by mělo být jednou z nejbezpečnějších zemí v Ruské federaci, takže jsme zvládli i udělat si i výlet do pohoří Kavkaz a navštívili jsme historické stavby i národní muzea. Začátek cesty byl trochu dobrodružný, protože jsme přijeli zrovna v období, kdy končil ramadán. Byla to trochu výzva, protože první týden se prakticky nedalo nic koupit v obchodech ani v restauracích.

 

Další velice zajímavou destinací, která mě opravdu oslovila, bylo Švédsko. Projekt jsme realizovali uprostřed Skandinávského pohoří a příroda tam je prostě nádherná. Pracovali jsme v lyžařské oblasti, bydleli jsme hned pod sjezdovkami. Letiště, které se tam stavělo, bylo výhradě určené pro zlepšení dostupnosti pro lyžaře. Výhledy tam byly nádherné a výlety po blízkém okolí jsem si opravdu užil. No a do třetice bych rád zmínil Francii a Fontainebleau. Jde o zalesněnou oblast, která je chráněnou rezervací, najdete tam roztroušené obrovské kameny, které byly motivem pro Asterixe a Obelixe. Byl to zajímavý zážitek vidět je na vlastní oči a spojit si je tím vším.

 

Jak využíváš při své práci angličtinu?

Angličtinu používám prakticky každý den, když jsem na stavbě, prakticky se jinak nekomunikuje. Pracujeme tam v týmech, které jsou mezinárodní. Když jsem do B:TECHu nastupoval, už jsem se domluvil, ale tahle práce mě opravdu rozmluvila a dnes je pro mě komunikace v angličtině naprosto přirozená.

 

Co bys doporučil zájemcům o tuto práci?

Všem kdo, se rozhodují to zkusit, bych doporučil do toho skočit trochu po hlavě, dát tomu šanci a zkusit si to. B:TECH bych doporučil i svým kamarádům, protože je tu skvělý tým. Za ty tři roky, co tu jsem, jsem ještě nepotkal nikoho, s kým bych měl problém a to je tu asi to největší plus.

 

No a potom taky jistota a podpora, kterou máme zajištěnou při pracovních cestách. Kdykoliv nastane během pracovní cesty nebo na stavbě nějaký problém, kolegové jsou tu pro nás. Kromě týmu a vedoucích máme k dispozici také nonstop HOTLINE, na které se střídají kolegyně. Pomáhají řešit, když nastanou potíže s letem, platbami, ztrátou dokumentů nebo vybavení. Pro naši práci tu zkrátka máme výborné zázemí. Pokud by měl někdo obavy, zda se to vše zvládne naučit, tak bych doporučil se tím netrápit a prostě to zkusit. Tady vás ten tým prostě podrží a se vším vám pomůže.

ZÍSKEJ STABILNÍ PRÁCI V PERSPEKTIVNÍM ODVĚTVÍ INTRALOGISTIKY

 

  • výborný zákazník, se kterým se skvěle spolupracuje
  • tým, který si pomáhá 
  • systémové zaškolování
  • moderní technologie
  • projekty v Evropě a v Rusku
  • 10 denní pracovní turnusy při oživování
  • NONSTOP podpora během pracovních cest
Fotogalerie

AKTUÁLNÍ PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

Jaké u nás aktuálně obsazujeme pracovní pozice? Koho hledáme a co novým kolegům nabízíme? Podívejte se do výpisu volných pracovních míst a ozvěte se nám. První krok je na vás.