PODPORUJEME

TECHNICKÉ VZDĚLÁVÁNÍ

Blíží se konec školního roku a díky spolupráci se školami je to i pro nás důležitý milník. V oblasti popularizace technických oborů se toho v posledních měsících opět odehrálo poměrně hodně. Máme za sebou odborné středoškolské praxe, workshopy pro žáky základních škol i zakončení dalšího ročníku elektrotechnického kroužku. Co přinesl letošní ročník a jaké chystáme další aktivity v této oblasti?

ZADÁVÁME TÉMATA MATURITNÍCH PRACÍ STUDENTŮM PRŮMYSLOVÉ AUTOMATIZACE

Před třemi lety vyústila naše spolupráce se Středním odborným učilištěm technickým v Chotěboři v otevření maturitního oboru PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE. Naše společnost se stala jeho odborným garantem, podílela se na tvorbě osnov pro výuku, ujala se realizace praxí a zapojila své odborníky do výuky odborných předmětů. V těchto dnech u nás zakončují svoje praxe studenti 3. ročníku. Posledním úkolem, který je na nich čeká, je volba tématu maturitního projektu, kterému se budou v příštím školním roce věnovat. 

STŘEDOŠKOLSKÉ PRAXE

I letos u nás už od března probíhaly středoškolské praxe a to na Automation Academy a IT oddělení. Studenti se v rámci nich měli možnosti podívat i na některé realizační a servisní zakázky. V letošním roce u nás zkušenosti získávalo téměř 20 studentů.

 

Každý rok se zamýšlíme, jestli to hodně nebo málo. Klademe důraz na odbornost a smysluplnost realizovaných praxí, takže 20 studentů je pro firmu naší velikosti poměrně hodně. Na druhou stranu je to zároveň i málo, protože zájemců o praxi bývá zpravidla více. 

 

Fotogalerie

ZAKONČILI JSME 7. ROČNÍK ELEKTROTECHNICKÉHO KROUŽKU

Elektrotechnický kroužek pro děti a mládež v našem regionu  jsme odstartovali v roce 2016. Máme rádi techniku a chceme se o to podělit i s novou generací a přilákat tak do našeho oboru nové talenty. Absolventi našeho kroužku studují technické obory na středních i vysokých školách a my jsme rádi, že každý rok se přidávají další mladí nadšenci. V ročníku 2023/2024 budeme otevírat skupinku pro začátečníky. Volných míst není mnoho. Pokud máte o účast zájem, sledujte naše facebookové stránky. Pokyny pro registraci zveřejníme v polovině července.

ROČNÍK 2022/2023

V sedmém ročníku s námi pokračovali skalní příznivci, ale podařilo se otevřít i skupinku pro začátečníky, z čehož máme velkou radost. Naši začátečníci se věnovali tradičně pájení a vyrobili si vlastní elektronické blikátko inspirované legendárním automobilem KITT. Ti zkušenější pracovali na výrobě a oživení dálkově řízených podvozků. 

 

V červenci nás čeká ještě společné letní soustředění, na kterém budeme pracovat podle pokročilosti na programovatelné baterii, která umí měnit barvu a jas světla a na externí klávesnici pro spouštění klávesových zkratek a maker. 

Fotogalerie

WORKSHOPY PRO ŽÁKY ZŠ

Minulý týden proběhl také poslední workshop tohoto školního roku pro žáky základních škol. Přivítali jsme žáky a žákyně ZŠ Wolkerova a ZŠ Slunečnice. Kromě výletu do historie i současnosti průmyslových oborů si žáci pod vedením studentů z VOŠ, OA a SOUT Chotěboř vyzkoušeli také pájení, programování i zapojování elektrických obvodů. Děkujeme všem za návštěvu a přejeme krásné léto, v příštím školním roce šťastnou ruku při volbě oboru a hlavně úspěch v rámci přijímacího řízení na vybranou školu.