9. ročník

Havlíčkobrodský půlmaraton

​V sobotu 25. září 2021 proběhl 9. ročník Havlíčkobrodského půlmaratonu. Letošní ročník se stal zároveň veteránským mistrovstvím ČR v této disciplíně, a proto se do Brodu sjeli borci prakticky ze všech koutů naší vlasti. Počasí nám vyšlo a atmosféra byla na jedničku. Hlavní závod odstartoval v 11:00, štafety v 11:10. Celou akci zahájily jak jinak než závody dětí. Hlavní trasa opět vedla přes Havlíčkovo náměstí. Společnost B:TECH, a.s. spolu s B:GROUP jsou dodnes partnery závodu, jehož základy položil v roce 2013 zakladatel naší společnosti Ing. Antonín Urban.

BĚHAT MŮŽE KAŽDÝ

Pozici startérky v letošním závodu zaujala talentovaná česká vytrvalkyně Moira Stewartová, která tímto podpořila i myšlenku "sportuje celá rodina", jelikož dorazila s celou tou svojí. Závod je tradičně určen nejenom pro profesionální a amatérské sportovce, ale také pro širokou veřejnost. Kdo si nevěřil na celou trasu, mohl se zapojit ve štafetovém běhu. Součástí byl také lidový běh trati 5,2 km. Nechyběly ani závody pro děti. Akce se pravidelně účastníme už od roku 2013. V letošním roce vyběhli na trať kolegové v rámci hlavního závodu i firemních štafet. 

 

VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH

Za vznikem Havlíčkobrodského půlmaratonu stála sokolská myšlenka "VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH". Na samém počátku, psal se rok 2013, stál jeden nadšený běžec. Podařilo se mu přenést běžecké nadšení také mezi své kolegy a tak B:TECH zorganizoval pro své zaměstnance a obchodní partnery první firemní běh, který zahrnoval jak půlmaraton, štafety, tak i dětské závody. Ohlasy z trati byly velmi pozitivní a tak se další ročník otevřel široké veřejnosti. Počty příznivců běhání v Havlíčkově Brodě a okolí tak s každým dalším ročníkem narůstají a z toho máme velkou radost.

GRATULACE K PREMIÉROVÉMU ZDOLÁNÍ HLAVNÍHO ZÁVODU

Na trati hlavního závodu reprezentoval letos naši společnost kolega David Stránský, softwarový specialista. Trať v délce 21,1 km běžel celou poprvé a úspěšně ji zdolal v čase 02:04:14. "Diváci na trati vytvořili skvělou atmosféru, organizace závodu byla dobře zmáknutá a tak nám to běželo skoro samo", dodává David k závodu. Na fotografii je vidět David těsně po doběhnutí do cíle. Gratulujeme k dosažení tohoto milníku. 

Spolehlivý tým pro nás znamená, že se nenecháme navzájem "ve štychu".  Platí to nejen při práci na našich projektech, ale samozřejmě také při sportovních výkonech. V letošním ročníku se štafetového závodu 4 x 5,2 km za nás zúčastnily 3 týmy: 

  • B:TECH RUNNERS (1:38:38)
  • B:TECH VELBLOUDI (1:49:40)
  • B:GROUP TEAM (1:59:59)

 

I mezi dětmi jsme měli svá horká želízka z řad dětí našich kolegů. V rámci dětských závodů se mohou malí běžci zapojit hned v několika kategoriích: 

  • DĚTI 100 m
  • DÍVKY 400 m
  • HOŠI 400 m
  • DĚTI 800 m

Počasí nám vyšlo a afmosféra byla na jedničku

Letošní ročník proběhl ve výborné atmosféře. Součástí akce byl také hudební doprovod, vystoupil bratr startérky Moiry Stewartové, pan Gerron Stewart. Koncert se podařilo vysílat přes spotify. Na místě bylo pro závodníky i návštěvníky připraveno občerstvení a doprovodný program partnerů. 

Fotogalerie

TĚŠÍME SE OPĚT NA VIDĚNOU NA 10. JUBILEJNÍM ZÁVODĚ V ROCE 2022

Letošního ročníku se zúčastnilo celkově 493 běžců. Děkujeme organizátorům za přípravu, všem našim účastníkům za reprezentaci a fanouškům za podporu. Těšíme se opět na viděnou na 10. jubilejním závodě v příštím roce. Podrobnosti o závodě najdete na stránkách https://www.hbpulmaraton.cz/